Sunday, August 26, 2018

Sveti stol siromaha


Utjeho samotna godinja,
iz ropstva Ti me izvlačiš
i kao majka porodilja
dušu mi snažiš i jačiš.

Mene, koja Ti nisam bila dah,
pozivaš u svoju službu;
mene, koja postadoh siromah,
ne tražeći tužbu,

postavljaš za stol praotaca
jer što drugo mogu
nego Ti čuvati pašnjake ovaca,
klanjati se Tebi, Bogu;

čuvati uspomenu slavnu
na dane kad si me zaručio,
kada si dao mi potvrdu javnu
da si me probrao i razlučio

samo za se kao udovu bijelu
koja Ti posluhom želi ugoditi.
Ti me prepoznaješ cijelu,
Ti me želiš za ljubav osloboditi.

Ti mi pokaza najljepše tajne,
od praha mi naočigled anđeo osta; 
ljubimica Tvoje svite sjajne
moja neuka duša posta.

Ti me uobliči od beživotne gline
da rodim se Tebi kao poseban soj;
da mi, slijepoj, vječno svjetlo sine
i da živim, utvrdo moja, živote moj.
‎26. ‎kolovoza ‎2018. 05:29:57

Saturday, August 25, 2018

Prije kiše, prije noći


Tišina u predvečerje,
za ptice je rano,
čisti se perje
i nije mi strano

osluškivati prije sutona.
Ptičje cvrkutanje
zamijenit će druga boja tona,
nastat će lutanje.

Potraga za anđelima
nije mi obavezna,
s krilima bijelima
i duha pretrijezna.

Molitva će nakapati,
ona tiha i šutljiva,
stih će mi natrapati
na duha smutljiva.

Jednom bilo je strašno,
ali sada više nije;
sad je ovako čekati slasno
kao nikada prije.

Prolazi dnevna mjena
i sve je mračnije,
samo još neka sjena
za pozdrav se smije.

A bilo je kad su smetale
tajnovite sjenke
i kad su se kretale,
prijeteće studenke.

Zato dobro je sada,
lijepo, prelijepo;
ni kiša ne pada,
a doći će poprijeko.

Zato sada je lako,
oblačno, bešumno
i sve samo tako,
ne dubokoumno.

Vjetar već je jači,
okna pritvaram,
a ništa ne tlači;
kapke zatvaram.

‎25. ‎kolovoza ‎2018. 
19:14:52

A surprise performance of Ravel's Bolero stuns shoppers!

Zar ti ideš u crkvu?!


"Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga", Mt 28,19

Da bi čovjek vjernik i molitelj Jedinoga Boga uspješno radio na naviještanju otajstva Isusa Krista, ne smije priznati baš doslovno da "visi" u prostorijama katoličke crkve, da "se mota" tamo naokolo, to jest da pohađa misna slavlja; da, "pohađa" misna slavlja, a vjerojatno i slavi Boga dok blaguje Riječ i Tijelo Kristovo.
"Zar ti ideš u crkvu?!" najčešće je i najveće iznenađenje za okolinu kao reakcija na vjernika katolika koji naviješta - Isusa Krista, Radosnu vijest.

Također je veliko i još veće iznenađenje za vjernike koji pohađaju misna slavlja kada vide da im netko od njih niti malo ne nalikuje, da nije sličan njima kao jaje jajetu, a kod nas čak morate imati i simpatije za sve što ti "klerofašisti" onako uzgred napominju dok propovijedaju i međusobno razgovaraju. 

Vrlo je teško ukazivati u Katoličkoj Crkvi vjernicima na to da je Isus veći od Katoličke Crkve koja je tijelo Njegovo i kojemu je On sam, Isus - glava. Vjernici su udovi toga Isusova tijela. Nije Isus samo u Katoličkoj Crkvi.
Još je teže ukazivati "tolerantnim" liberalima da su klerofašisti samo glas ogromnog broja vjernoga Božjeg naroda.

Klerofašist vjeruje da su svi ljudi postali i rođeni od Adama i Eve; da su u to doba puno duže živjeli; da incesta tada nije bilo; da se prvi, Istočni grijeh širi društveno i genetski, da se grijeh razgranao kao korijenje nekog prastarog stabla; da ima na svijetu puno više dobrih tekovina od Prvoga čovjeka nego što ima grijeha; da se vjera katolička grana više nego kakva bogata krošnja; da je majka stup svake obitelji, ali ne bez muža s kojim osniva obitelj, to jest rađa djecu; da je pobačaj umorstvo; da treba sve starije duboko poštivati, naročito oca i majku kako bi se duže i bolje živjelo; da čovjek mora domovinu poštivati i čuvati kao i sve drugo; da su ideologije, kao humanizam, pacifizam, voluntarizam, liberalizam, relativizam, marxizam, socijalizam, komunizam, samo drugi i lažni bogovi; da je Isus u svakom od sedam sakramenata živ Bogočovjek, i Duh, i od krvi i mesa te da je jedini Posrednik između Boga i čovjeka; da se ljudi Bogu klanjaju u Duhu i u istini; da čitav svijet ide natraške ili da barem stagnira, da je jedini napredak u moralnom sazrijevanju svakog pojedinca bilo kojega doba te da je svako etičko pitanje zaista pitanje života i smrti; da će Gospodin Isus doći ponovo u slavi na oblacima i s pratnjom anđela možda sad, možda malo kasnije, tada će se od  dviju žena jedna uzeti, a druga ostaviti i od dva muškarca jedan uzeti, a drugi ostaviti; da žena nerotkinja ima više djece nego ona koja je rađala; da su muškarac i žena jedan čovjek; da žene imaju dostojanstvo koje se bitno razlikuje od patrijarhalne ideje dostojanstvenosti u kojoj se sakriva samo zakon jačega; da političare treba tolerirati i za njih moliti kao i za sve, baš sve ljude i da se za svaku dušu može prikazati misa; da vjera katolička nema kompromisa; da je Katolička Crkva u svijetu jednakopravna sa svima drugima; da Katolička Crkva nije od svijeta nego od Boga; da nam je Bog dao sve kako bismo u vjeri i požrtvovnosti upravljali svijetom i stvarima; da bogataši ne mogu doći u raj; da bogatstvo samo po sebi nije grijeh; da treba grijeh osuđivati, ali da čovjeka niti jednoga ne možemo suditi; da je brak zbog djece; da je sljedba spolnih želja i strasti zapravo samo blud, jedan od velikih smrtnih grijeha; da muškarac i žena moraju poštivati jedno drugo u braku...


Štovatelji lažnih bogova vjeruju da sve što zamisle postaje stvarno i da je moguće te da su svi vjernici Oca i Sina i Duha Svetoga - klerofašisti.

‎25. ‎kolovoza ‎2018. 06:41:32


Friday, August 24, 2018

MO5AIC™ - The Lion Sleeps Tonight

Jednom za sve


Da te šalje moj Gospodin Bog
nisam dugo bila svjesna,
uvijek mislila sam nema stvora ljubavnog,
noć je moja sada prepoviše tijesna,

dani moji odbrojani u Milosti spasa;
moje ruke grube i to srce preledeno
nije mlado da bi dodalo još glasa
ljubavi zemaljskoj koja juri prepredeno

jer od Boga te odvraća,
jer ne vole ljudi kada Njega voliš više.
Znala sam da sve se plaća,
da se meni opet neko ropstvo piše.

Baš sam bila mlada neka ludica,
puna ideala, požrtvovnosti
koju donijela mi oskudica,
stega i još druge mi otrovnosti.

Sada hvala, Kriste, Bože moj,
Istino, Slobodo, Dome moj i Hrame,
što je stigao po mene sinak Tvoj
da osvijetla obraz za svu gospodu i dame

koji Tvojima se zovu, a Tvoji jesu.
Ne molim Te sad za tate
već za ove koji nebesima tresu
kao što ja drhtim za Te.

Hvala, Bože, za sva dobročinstva
i za moje sinovstvo od Tvoga Tijela,
dar iz raja i dar besplatna očinstva
koje primila sam kao rosu svoga dijela.
‎24. ‎kolovoza ‎2018. 21:57:54

Božja djeca


Tražila sam jučer pjesmu onu
što si mi je darovao ti za velik dan,
ali ona odzvanja u mome zvonu
i taj papir sav je bio razlistan,

vidjeli se neki drugi stihovi.
I kada ti koji od njih pročitam,
uvijek čujem da su retci njihovi
zato da te sad ne pitam

za sve ono što je prethodilo.
Nije važno to već koliko je lijepo
biti ruka onom što te vodilo
u to zdanje, bez prozora slijepo.

I reče Bog naš: "Neka bude!",
a ja gledala sam kao dijete
na sve nove svijetle sprude,
ne znajući da mi skoro prijete,

ali kada god bih vidjela ti oči,
znala sam da spoznaješ mi riječ.
To su bile molitvice koči
koja plovila je u nebesku mliječ.

I reče Bog naš:"Neka bude!";
uvijek kad sam pomislila na te,
sa srca su popadale ledene mi grude
i još uvijek živim, živim za te

u tom Božjem rajskom kamenitom ružičnjaku.
Ostat ću zauvijek u spoznaji toj
jer je istinita, vječna, sada znam joj stopu svaku
koju blagoslovio je Bog, tvoj i moj. 
‎24. ‎kolovoza ‎2018. 21:00:09

Popular posts